KONUKLAR 2008

Numan Acar Oyuncu: Cenneti Beklerken
Tuğçe Akçay Yönetmen: Der Postaci
Fatih Akın Yönetmen: Yaşamın Kıyısında
Monique Akın Yönetmen: Bir Yönetmenin Günlüğü
Rıza Akın Oyuncu: Rıza, Uzun Metraj Film Yarışması
Sibel Akkulak Yönetmen: Helin, Kısa Film Yarışması
Saadet Işıl Aksoy Oyuncu: Yumurta, Uzun Metraj Film Yarışması
Faris Al-Sultan Konuşmacı: "Başarının yolu Entegrasyon", Ironman
Feo Aladağ Seçici Kurul Üyesi: Kısa Film Yarışması, Oyuncu
Züli Aladağ Yönetmen
Deniz Ceyhan Arman Yönetmen: Sükut, Kısa Film Yarışması
Sedat Aslan Yönetmen: Namussuz, Kısa Film Yarışması
Django Asül Konuşmacı: "Başarının Yolu Entegrasyon", Kabarettist
İ. Metin Ayçiçek Toplantı Yönetmeni: "İşkence İzleri - İstanbul Protokolu", Sosyolog
Prof. Dr. Dr. Şefik Alp Bahadır Konuşmacı: "Wovor hat das Abendland Angst?"
Emine Emel Balcı Yönetmen: Gölün Kadınları
Rıza Baloğlu Yönetmen: Troja
Dr. İsmail Baloğlu Konuşmacı: "İşkence İzleri - İstanbul Protokolu", Ortoped
Thomas Bartl Yapımcı: Her Gün Pazar, Uzun Metraj Film Yarışması
Christian Berkel Oyuncu: Diğer Genç, Uzun Metraj Film Yarışması
Dr. Bettina Berns Robert-Bosch-Stiftung, Projektleiterin-Völkerverständigung Westeuropa&Amerika
Moritz Bleibtreu Oyuncu: Chiko, Uzun Metraj Film Yarışması
Viviane Blumenschein Yönetmen: Dance for all
Olaf Böhme Blues "Shades of Blue"
Elena Bromund Yönetmen: Dance for all
Marc Brummund Yönetmen: Toprak Kayanmak
Deniz Buga Yönetmen: Big Apple : New York Trilogy Part 3: Red Coat, Kısa Film Yarışması
Nuran David Çalış Yönetmen: Annem, Ağabeyim ve Ben
Cüneyt Cebenoyan Sinema Eleştirmeni
Erdal Çeç Cem Karaca Session
Abdurrahman Çelik T.C. Turizm ve Kültür Bakanlığı, Sinema ve Telif Hakları Genel Müdürü
Panicos Chrysanthou Yönetmen: Akamas
Dr. Gottfried Claussen Konuşmacı: "Batı Neden Korkuyor ?"
Nevfel Cumart Konuşmacı: "Başarının Yolu Entegrasyon", Schriftsteller
Baki Davrak Oyuncu: Yaşamın Kıyısında
Zeki Demirkubuz Seçici Kurul Üyesi-Kısa Film Yarışması, Yönetmen
Katharina Derr Oyuncu: Güzel Bitch
Yetkin Dikinciler Oyuncu: Mavi Gözlü Dev, Uzun Metraj Film Yarışması
Nursel Doğan Yönetmen: Dışarısı Nasıl?, Belgesel Film Yarışması
Mustafa Dok Ortak Yapımcı, JanJan
Eshref Durmishi Oyuncu: Eduard, Uzun Metraj Film Yarışması
David Dusa Yönetmen: Amin, Kısa Film Yarışması
Mara Eibl-Eibelsfeld Yönetmen: Karmaşa
Norbert Emminger Johannes Reis & Jazz Formations
Serap Engin TÜRSAK, Antalya Golden Orange Film Festival
Nurcan Eren Oyuncu: Rıza
İsmet Ergün Yönetmen: Bende Sıra
Nekoumanesh Farshad Kamera: Kayıp Zaman Düşleri, Kısa Film Yarışması
Pegah Ferydoni Konuşmacı: "Başarının Yolu Entegrasyon", Oyuncu
Binnur Feyizli Keskin TRT- TV Program Yapımcısı
I Fili Rembetiko Session
Moritz Frisch Genç Seçici Kurul Üyesi
Willi Gerk Oyuncu: Diğer Genç, Uzun Metraj Film Yarışması
Prof. Dr. Hermann Glaser Konuşmacı: "Batı Neden Korkuyor ?", Publizist
Ertuğrul Günay T.C. Turizm ve Kültür Bakanı
Berk Hakman Oyuncu: JanJan
Murat Han Oyuncu: Mutluluk, Uzun Metraj Film Yarışması
Niyazi Hancı Sinema Eleştirmeni
André Hennicke Oyuncu: Eduard, Uzun Metraj Film Yarışması
Jost Hering Yapımcı: Eduard, Uzun Metraj Film Yarışması
Biket Ilhan Yönetmen: Mavi Gözlü Dev
Atil İnaç Yönetmen: Zincirbozan
Kaya İnan Yönetmen: Dalibor, Kısa Film Yarışması
Veysal İpek Yapımcı: Rıza
Nejat İşler Oyuncu: Yumurta, Oyuncu
Semih Kaplanoğlu Yönetmen: Yumurta, Oyuncu
Tülay Karacaörenli Yönetmen: İşkence İzleri - İstanbul Protokolu
Selen Katırcıoğlu Oyuncu: JanJan, Uzun Metraj Film Yarışması
Martin Kiefer Oyuncu: Her Gün Pazar, Uzun Metraj Film Yarışması
Güven Kıraç Seçici Kurul Üyesi-Uzun Metraj Film Yarışması, Oyuncu
Erden Kıral Yönetmen, Yönetmenler Derneği Başkanı
Mahsun Kırmızıgül Yönetmen: Beyaz Melek
Selma Köksal Çekiç Yönetmen: Fikret Bey
Martin Theo Krieger Yönetmen: Güzel Bitch
Andrea Kuhn Seçici Kurul Üyesi: Belgesel Film Yarışması, Perspektive Festivali Yönetmeni
Marco Kühnl Johannes Reis & Jazz Formations
Michael Kusche Blues "Shades of Blue"
Peter Ladkani Yönetmen: Gelenek, Kısa Film Yarışması
Niels Laupert Yönetmen: Her Gün Pazar, Uzun Metraj Film Yarışması
Jens Liebau Johannes Reis & Jazz Formations
Eva Lippold Yönetmen: Parsel Şansı, Belgesel Film Yarışması
Zülfü Livaneli Onur Konuğu
Veli Lök Konuşmacı: "İşkence İzleri - İstanbul Protokolu", Bilim İnsanı
Stefan Ludwig Yönetmen: Grev Hüzünleri
Thomas Mantarlis Rembetiko Session
Hakan S. Mican Yönetmen: Adem´in Oğlu
Sohrab Mohammad Yönetmen: One Day in September, Kısa Film Yarışması
Denis Moschitto Oyuncu: Chiko, Uzun Metraj Film Yarışması

Münchener Kammerspiele Tiyatro: Dışlanmış
Grzegorz Muskala Yönetmen: Babam Uyuyor, Kısa Film Yarışması
Özgü Namal Oyuncu: Beynelmilel, Mutluluk
Jürgen Neudert Johannes Reis & Jazz Formations
Abdullah Oğuz Yönetmen: Mutluluk, Uzun Metraj Film Yarışması
Sırrı Süreyya Önder Yönetmen: Beynelmilel
Ece Özbek Yapım Yönetmeni: Adem´in Trenleri
Cem Özer Seçici Kurul Üyesi Uzun Metraj Film Yarışması & Oyuncu: Adem´in Trenleri
Funda Özyurt Torun Regiesseurin: Lazlar
Wiktoria Pelzer Genç Seçici Kurul Üyesi
Johnny Pickel Blues "Shades of Blue"
Tayfun Pirselimoğlu Yönetmen: Rıza, Uzun Metraj Film Yarışması
Uğur Polat Oyuncu: Mavi Gözlü Dev, Uzun Metraj Film Yarışması
Felix Randau Yönetmen: Arayan
Johannes Reis Johannes Reis & Jazz Formations
Bettina Reitz Toplantı Yönetmeni: "Başarının Yolu Entegrasyon", Bavyera TV'si, Dizi Filmleri Bölümü Başkanı
Gunther Rissmann Johannes Reis & Jazz Formations
Claudia Roth Yeşiller Partisi - Parti Başkanı
Yvonne Rüchel-Aebersold Yönetmen: Izlerin Ardındanö Belgesel Film Yarışması
Reyhan Şahin Oyuncu: Chiko, Uzun Metraj Film Yarışması
Aydın Sayman Yönetmen: JanJan, Uzun Metraj Film Yarışması
Anna Schäfer Yönetmen: Parsel Şansı, Belgesel Film Yarışması
Esther Schapira Yönetmen: Theo Van Gogh´un Öldürüldüğü Gün
Dr. Oliver Scheytt   Toplantı Yönetmeni: "Batı Neden Korkuyor?", Präsident der Kulturpolitischen Gesellschaft e.V.
Stefan Seegel Johannes Reis & Jazz Formations
Nurhan Şekerci Görüntü Yönetmeni: Bir Yönetmenin Günlüğü
Alper Şen Yönetmen: Hakkari'den Ankara'ya: Kagıtçılar, Belgesel Film Yarışması
Eberhard Sinner Medienminister&Leiter der Bayerischen Staatskanzlei, "Konuşmacı: Başarının Yolu Entegrasyon"
Jocelyn B. Smith & Band  Jocelyn B. Smith sings Zülfü Livaneli, Interpreterin
Rıza Sönmez Oyuncu: Mavi Gözlü Dev, Uzun Metraj Film Yarışması
Hale Soygazi Seçici Kurul Üyesi-Uzun Metraj Film Yarışması, Oyuncu
Faysal Soysal Yönetmen: Kayıp Zaman Düşleri, Kısa Film Yarışması
Alexander Spengler Johannes Reis & Jazz Formations
Holger Stern Seçici Kurul Üyesi: Uzun Metraj Film Yarışması, ZDF/ARTE Sinema Filmleri Bölümü
Loretta Stern Seçici Kurul Üyesi-Kısa Film Yarışması, Oyuncu
Ahmet Taş Yönetmen: Apple & Ei, Kısa Film Yarışması
Kamil Taylan Yönetmen: Theo Van Gogh´un Öldürüldüğü Gün
Ozan Toprak Cem Karaca Session
Trong-Hieu Tran Genç Seçici Kurul Üyesi
Dito Tsintsadze Seçici Kurul Üyesi-Uzun Metraj Film Yarışması, Yönetmen
Hüseyin Ülger T.C. Turizm ve Kültür Bakanlığı, Sinema ve Telif Hakları Genel Müdür Yardımcısı
Mehmet Ulutaş Görüntü Yönetmeni: Parsel Şansı, Belgesel Film Yarışması
Sıla Ünlü Genç Seçici Kurul Üyesi
Patrick von Blume Oyuncu: Güzel Bitch
Rayka Wehner Johannes Reis & Jazz Formations
Burçin Yalçın Seçici Kurul Üyesi-Belgesel Film Yarışması, Empire Kritiker
Natali Yaresyan Yönetmen
Nurgül Yeşilçay Oyuncu: Adem´in Trenleri & Yaşamın Kıyısında
Özgür Yıldırım Yönetmen: Chiko, Uzun Metraj Film Yarışması
Jale Yoldaş Sunucu
Defne Yoluç Yapımcı, Lazlar
Fırat Yücel Seçici Kurul Üyesi-Kısa Film Yarışması, Sinema Eleştirmeni
Derviş Zaim Seçici Kurul Üyesi-Belgesel Film Yarışması, Yönetmen: Cenneti Beklerken
Myriam Zschage Seçici Kurul Üyesi: Belgesel Film Yarışması